HoryZonty - Aktuality

Pozvánka na májový CINEMA WALKSHOP

Pozývame vás na štyri dni filmárskej práce priamo v teréne, informácií o natáčaní kvalitného outdoorového filmu, nových skúseností so spracovaním filmového materiálu a výmeny skúseností.

To všetko uprostred krásnej prírody Španej doliny pod vedením profesionálnych lektorov na čele s dvorným „zvučkárom“ HoryZontov Peťom Kotrhom.

Cinema Walkshop 3 - tentoraz už 22. - 25. mája 2014!!!

HoryZonty 2013 - záverečný sumár

Festival dobrodružných filmov patrí k Trenčínu už osem rokov a stále sa teší zvyšujúcej priazni divákov. Ani kapacitne najväčšia sála v meste náporu divákov opäť nestačila.

Výstavy

Festivalové výstavy boli tentoraz žánrovo aj obsahovo pestrejšie. Okrem fotografií ste si mohli pozrieť aj kresby či literárne práce.

Nosičov sen 2013 - radosť, napätie, eufória

Ak si spomenieme na sobotné predpoludnie 16.novembra na farských schodoch, asi sa zhodneme, že sme spolu zažili veľmi príjemný, zaujímavý a rušný šiesty ročník Nosičovho sna.

Výsledky literárnej súťaže „Fyzické obmedzenie očami detí“

„Aby ti verili ostatní, musíš si veriť sám...veriť sám...,“ opakoval si hlavný hrdina z príbehu „Kilimanďžáro citom“, ktorého autorkou je Lujza Lehotská - víťazka literárnej súťaže, realizovanej v rámci sekcie Umenie a šport v živote telesne postihnutých.

Psie záprahy opäť brázdili mestom

Trenčína sa posledný festivalový deň zľahka dotkla aj atmosféra divokého západu...

Beh o pohár festivalu HoryZonty 2013

Bežecké HoryZonty 2013 opäť rekordné - účastnícky, výkonnostne i spoločensky

Divácka anketa

Film Sila hôr Róberta Bonka sa stal najúspešnejším v hlasovaní divákov. Z celkového počtu 262 platných hlasov získal takmer rovnú stovku.

Divácka anketa

Všetkým zúčastneným návštevníkom ďakujeme za hlasovanie a gratulujeme vylosovaným výhercom.

Festival skončil.

Ani sa nám nechce veriť... je to za nami. Mesiace príprav zúročené v troch festivalových dňoch. Koncentrácia zvláštnej energie, vyžarujúca z plátna, na ktorom sme sledovali úžasné scenérie, z pódia, na ktorom stáli naši hostia, aj z vás, ktorí ste prišli. Ďakujeme vám, sme radi, že vás máme!

Tretí festivalový deň

Sprievodné podujatia, mnoho divákov, krásne počasie, zaujímaví hostia a do tretice vypredané. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME.

Fotografie z druhého dňa festivalu

Ďakujeme Vám za ďalší krásny festivalový deň. Privítali sme hostí z Maďarska a Poľska - György Gadó a Zen Wojtas. Na záver sme v slovenskej premíere videli film Vlčie hory, o ktorom nám porozprávali priamo jeho tvorcovia Erika Baláž, Karol Kaliský a Jozef Fiala.

Fotografie z otvorenia festivalu.

Prvý festivalový deň je za nami. Prinášame Vám prvú sériu fotografií. Ďakujeme Paľovi Barabášovi, ďakujeme Vám. Dnes bolo vypredané, tešíme sa na zajtra.

Výsledky fotosúťaže

Z fotografií na tému Prírodné živly a živly v prírode zaslaných do VIII. ročníka súťaže porota vybrala 40. Porotcovia Ján Kekeli, Matej Kukučka a Richard Podoba vyberali z celkovo 144-och fotografií. Tu sú najlepšie z nich.

Fotografie z príprav festivalu.

Prinášame Vám ešte horúce fotografie z príprav festivalu. Pilne sme dnes pracovali, príďte pozrieť, ako sa nám to podarilo :)

8 dôvodov prečo prísť na festival

Festival HoryZonty oslavuje v tomto roku už ôsme narodeniny. Príďte ich osláviť spolu s nami. Na každý filmový blok vám ponúkame 8 dôvodov prečo prísť. Bez vás by sme tie sviečky nesfúkli. :)

Tvorivý detský kútik

Možno to poznáte: je im dlho, majú nekonečné otázky, sú hladné, smädné, padajú medzi sedadlá, nahlas sa rozprávajú alebo chichocú. Deti sa v kinosále nudia a rodičom stúpa tlak.

György Gadó

Na jednej strane môže byť komerčný turizmus pre prírodu hrozbou, na strane druhej predstavení národných parkov vedia, že ich úlohou a poslaním je prezentovať prírodné hodnoty ľuďom. Otázka znie, ako na to...

Zenon Feliks Wojtas

Bohatstvo prírody Karpát nám priblíži aj náš ďalší piatkový hosť - Zenon Wojtas z Poľska.

Život Vlčích hôr na fotkách

Pri vstupe na festival vás tentoraz bude tentoraz vítať výstava veľkoplošných fotografií Kamila Soóša s názvom Život Vlčích hôr. Prijmite pozvanie jej autora a zastavte sa na chvíľu pri nádherných záberoch zachytávajúcich divo žijúce zvieratá, ako aj flóru a divoké lesy prastarej krajiny Vlčích hôr vo Východných Karpatoch.

Umenie a šport v živote telesne postihnutých

Špeciálna sekcia festivalu zameraná na prezentáciu umeleckých diel a športových výkonov, ktorých tvorcami a aktérmi sú fyzicky handicapovaní ľudia.

Výstava fotografií Juraja Prágera, Mariána Ligdu a Zsolta Erössa

V rámci sekcie Umenie a šport v živote telesne postihnutých ľudí vám ponúkame výstavu fotografií troch výnimočných športovcov..

Súťaž o festivalovú vstupenku

Prvé kolo súťaže....

Postupujúce amatérske filmy

Z trinástich prihlásených filmov do „finále“ a zároveň aj festivalového programu postupuje nasledujúcich osem. O víťazoch porota rozhodne priamo na festivale.

Vstupenky sú už v predaji

Od utorka 29. októbra 2013 si v Kic Trenčín na Mierovom námestí môžete kúpiť lístky na festival. Okrem toho, že sa vyhnete státiu v rade, budete mať istotu, že sa na predstavenie dostanete. Naviac, ušetríte.

Oprášené kalendáre

Kto by povedal, že z mladíka, ktorý svojimi kreslenými vtipmi bavil komunitu horolezcov a nosičov, o pár rokov vyrastie dokumentarista svetového formátu...

Literárna súťaž

Máš od 10 do 18 rokov, rád/ rada píšeš, a chcel/a by si prezentovať svoju tvorbu na verejnosti? Skús vyjadriť svoje vnímanie osudov ľudí s fyzickým postihnutím, prekonávajúcich svoje bariéry v oblasti športu a zapoj sa do literárnej súťaže.

Moderátori

Toho roku bude počas celého programu návštevníkov sprevádzať opäť moderátorske duo Zuzana Sedláková a Boris Prekop.

Fotoporota

Súťažné fotografie budú tentoraz podrobené drobnohľadu porotcovského tria v čisto pánskom zložení: Ján Kekeli, Matej Kukučka a Richard Podoba.

Everest 1988 - 25 rokov

Priamo na festivale si výstavou fotografií pripomenieme 25. výročie výstupu slovenských horolezcov na Everest a následnú tragédiu.

Výsledky súťaže Po lanách na HoryZonty

V nedeľu 6. októbra 2013 sa v lanovom parku TARZANIA Trenčín na Brezine uskutočnila súťaž o lístky na festival.

Daniel Filo a jeho psí záprah opäť smeruje do Trenčína

To, s akou radosťou a bezkonfliktnosťou záprahové psy spolupracujú, môžete zažiť počas okružnej jazdy na špeciálnej štvorkolke ťahanej psím záprahom po Mierovom námestí.

Erik BALÁŽ

Unikátne Vlčie hory a iniciatívu ochrany územia Východných Karpát na slovensko-poľsko-ukrajinskom pohraničí príde na festival predstaviť trenčianskemu publiku nie neznámy Erik Baláž.

Po lanách na HoryZonty

/súťaž o vstupenky na festival dobrodružných filmov/
Rád súťažíš a lákajú ťa netradičné výzvy? Neľakáš sa výšok ani vratkej pôdy pod nohami? Príď si zasúťažiť v nedeľu 6. októbra do lanového parku TARZANIA na trenčianskej Brezine.

Pavol BARABÁŠ

Barabášovo meno bude tento rok jedným z pomyselných kľúčov k festivalu: v prvý festivalový večer jeho brány otvorí prezentáciou spojenou s besedou, v sobotný večer jedným zo svojich najnovších Príbehov tatranských štítov festival uzavrie.

Prihlásené amatérske filmy

Pozrite si zoznam amatérskych filmov prihlásených do súťaže.

Filmová porota

Na súťažné amatérske filmy si tentoraz posvietia Rasťo Hatiar, Zdenka Pepelová a Dušan Bustin.

Beh o pohár HoryZontov

Trať bežeckých pretekov v centre mesta a priľahlom lesoparku Brezina si v minulom roku za bohatej diváckej kulisy vyskúšalo viac ako dvesto pretekárov v dvadsiatich vekových kategóriách. 16. novembra 2013 sa o pohár festivalu bude bežať už po štvrtý krát. Kto ho zdvihne nad hlavu tentoraz?

Blíži sa uzávierka súťaže amatérskych filmov

Ešte /alebo už len?/ dva týždne zostávajú do uzávierky prihlasovania súťažných filmov. Vaše snímky môžete posielať do 15. septembra 2013. Viac informácií nájdete na stránke festivalu v sekcii FILM.

CINEMA WALKSHOP III

Štyri dni práce na realizácii krátkeho outdorového filmu priamo v teréne pod vedením profesionálnych lektorov. Workshop pre začiatočníkov i tých, ktorí skúsenosť s natáčaním filmov už majú. Cinema Walkshop tentoraz 10.-13.októbra 2013 v krásnom prostredí Španej doliny.

Fotosúťaž

Máte nápad? Chopte sa fotoaparátu a zvečnite ho. Alebo preferujete momentky? Aj vám tohtoročná téma sadne ako uliata. Živly sú nevyspytateľné, možno práve vy budete v správnom okamihu na správnom mieste a ulovíte víťazný záber.

Súťaž amatérskych filmov

Opäť pre vás pripravujeme súťaž amatérskych filmov. Vybrané filmy budú zaradené do festivalovej projekcie, najlepšie z najlepších budú ovenčené cenami poroty i divákov.

 
HoryZonty