HoryZonty - Foto porota

Ján Kekeli

Ján Kekeli

Absolvent štúdia fotografie na bratislavskej VŠVU. V jeho tvorbe prevláda príklon ku výtvarnej fotografii, autorovo východisko je však v subjektívnom dokumente. Je víťazom súťaže Foto roka 2012. Na základe diplomovej práce sa dostal i do výberu na cenu Start Point Prize, ktorá vyhľadáva perspektívnych autorov na tridsiatich štyroch školách v Európe. Absolvoval viacero samostatných a skupinových výstav doma i v zahraničí.

Matej Kukučka

Matej Kukučka

Už počas štúdia fotografie na strednej umeleckej škole začal spolupracovať s rôznymi printovými a webovými periodikami, čo ho priviedlo k žurnalistickej a dokumentárnej fotografii a videu. Tie neskôr začal aj študovať a chvíľu pobudol na FTF VŠMU (kameramanská tvorba a fotografia). Počas štúdia sa venoval najmä reklamnej a portrétnej fotografii. Od doby, kedy začal fotografovať, prešiel analógovým aj digitálnym režimom v rôznych náročných kategóriách. Fotením sa živí.

Richard Podoba

Richard Podoba

Povolaním vojak – informačný technológ, inak cestovateľ a outdoorový nadšenec, ktorý má rád lezenie, bike a beh. Fotografovaniu sa začal venovať popri štúdiu na vysokej škole v Demänovskej doline. Vďaka svojmu povolaniu a cestovateľským snom mal možnosť vidieť a na svojich fotkách aj zvečniť rôzne odľahlé časti sveta akými sú Kaukaz, Himaláje, Andy či zákutia Barmy, Indie alebo Mjanmarska. Fotil aj vo vojenských misiách a cvičeniach. Je držiteľom Grand Prix (HoryZonty 2006) a Čestného uznania (Fotoatak 2012).
 
HoryZonty