Erik BALÁŽ

Slovenská PREMIÉRA nového filmu Vlčie hory

Unikátne Vlčie hory a iniciatívu ochrany územia Východných Karpát na slovensko-poľsko-ukrajinskom pohraničí príde na festival predstaviť trenčianskemu publiku nie neznámy Erik Baláž. Pamätať si ho môžete ako autora jedinečného dokumentu o živote medveďov v divokom prostredí Tichej doliny vo Vysokých Tatrách „Strážca divočiny“.

Na festivale sa po svojej mimoriadne úspešnej filmovej premiére Erik tentoraz predstaví so svojím ďalším ochranárskym projektom. Film Vlčie hory, ktorý je jeho súčasťou, ponúka cestu späť do čias, kedy európska divočina bola naozaj divoká a živá organická jednotka. Ponúka tiež možnosť pozrieť sa do očí tvorom, s ktorými sme kedysi žili spolu v našej spoločnej minulosti. Ponúka príbeh o jednej z posledných divočín v Európe, kde každý tvor hrá svoju úlohu vo večnom kolobehu života a smrti.

Stretnutie s Erikom Balážom a jeho prezentácia, v ktorej predstaví úplne čerstvý film Vlčie hory, spojená s diskusiou bude súčasťou piatkového festivalového večera.


Erik Baláž

(vizitka)

Erik BALÁŽ

Narodil sa v roku 1978. Vyrástol pod Tatrami, kde od svojich šestnástich rokov strávil veľa času v divokej prírode.

V roku 2002 ukončil štúdium „Ekológie lesa“ na Technickej univerzite vo Zvolene prácou o ekológii medveďov. Už počas štúdií bol aktívny v kampaniach Lesoochranárskeho zoskupenia VLK, ktorých cieľom bola ochrana prirodzených lesov a veľkých šeliem. Viedol úspešnú kampaň na ochranu Tichej a Kôprovej doliny v Tatrách. Toto územie dnes predstavuje najväčšie divoké územie na Slovensku.

Je spoluautorom úspešnej knihy o medveďoch Posledná pevnosť a filmu Strážca divočiny. Filmovať začal v roku 2005 a práve film Strážca divočiny bol jeho prvým profesionálnym projektom.

Erik je iniciátorom nového ochranárskeho projektu vo Východných Karpatoch, ktorého súčasťou je aj film Vlčie hory.

Zdroj: www.arollafilm.com 
HoryZonty